U përpoq të ndante pacientët, goditet me tullë në fytyrë mjeku në Durrës

Ndaje

Dy pacientë janë përfshirë në një sherr në spitalin e  Durrësit, nga ku i plagosur ka mbetur mjeku që u përpoq ti ndante.

Mësohet se pacientët kanë qënë të dehur në momentin e konfliktit. Mjeku ka tentuar ti ndajë, ndërsa njëri prej tyre ka nisur sulmin ndaj tij.

Mjeku është goditur me tullë në fytyrë. Policia thotë se ai po merr ndihmë mjekësore në spital, ndërsa kanë nisur hetimet për ngjarjen.

Më herët një tjetër ngjarje e tillë ndodhi në Tiranë, ku një mjek u dhunua nga një pacient, ndërsa policia shpalli në kërkim autorin.

© DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje