VIDEO/Mijëra qytetarë nisen nga rrethet, policia u ngre postblloqe autobusëve

Ndaje

Qytetarë të shumtë janë nisur prej mëngjesit të sotëm nga rrethet  për t’ju bashkuar protestës nga opozita në orën 10.00 para godinës së Parlamentit.

Ashtu si edhe në protestën e 16 shkurtit, policia ka ndaluar protestuesit të organizuar në disa autobusë në rrugë, konkretisht në Kryebushat të Shkodrës.

Të njëjtin shqetësim ka ngritur dhe kryetari i PD-së në Elbasan Eugen Isaj, i cili sipas Fax News bën me dije se kanë probleme me mjetet e transportit pasi një pjesë të shoferave që transportuan protestuesit herën e kaluar u janë kërkuar dokumentat ne polici.

Protesta pritet të nisë në orën 10, ndërsa seanca e sotme plenare është anulluar për të shmangur incidentet.

Live /kontrolle dhe postoblloqe policia ne Kryebushat.

Publiée par EeTimes.al sur Mercredi 20 février 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje