Protesta paqësore, Basha e mbylli me himnin, ja plani i opozitës në vijim

Ndaje

Protesta e ditës së sotme është mbyllur pa incidente, ndonëse  Parlamenti dhe çdo institucion ishte gozhduar dhe mprehur për të qënë në gatishmëri.

Ai që e ka mbyllur ka qënë kryedemokrati Lulzim Basha i cili ka paralajmëruar protesta në të gjithë Shqipërinë. Në mbyllje të protestës së sotme, në selinë e PD para mijëra protestuesve Basha tha se Shqipëria do ketë një të ardhme dhe ky është mesazhi i popullit.

”Bëhuni gati”, iu tha Basha shqiptarëve.

“Shqipëria do jetë e njerëzve të ndershëm të këtij vendi që duan ti japin fund padrejtësië. Duan t’i japin fund pandëshkueshmërisë. Duan t’i japin fund parlamentit të krimit, tha Basha.

Në fund Basha ka përshëndetur me himnim dhe duke bërë me duar Shqiponjën.

LIVE

LIVE – Himni i qytetarëve të lirë

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 21 février 2019

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje