Trafiku i drogës mes Shqipërisë dhe Italisë, arrestohet më në fund i shumëkërkuari

Ndaje

Pas mbi dy vjet kërkimesh, u mund të arrestohej sot një person i shpallur në kërkim.

Që në gusht të 2016-ës i kishte shpëtuar policisë italiane, gjatë operacionit për arrestimin e trafikatëve të dy tonë marijuanë.

Top Channel shkruan se pesë persona u kapën menjëherë nga policia e Ankonës dhe Pesaros, por njëri prej trafikantëve arriti të shpëtonte.

23 vjeçari u arrestua në Shqipëri dhe pritet ekstradimi drejt Italisë, për të nisur gjyqin, raportojnë mediat e vendit fqinj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje