Balluku “masakron” Gjiknurin: Pezullon të gjitha kontratat e mëparshme për…

Ndaje

Në një deklaratë  për mediat, ministrja tha se ka vendosur “ngrirjen e të gjitha kontratave jo operative deri në daljen e rezultateve të operacionit të skanimit”.

Skanimi do bëhet në tre kritere, tha Balluku: përputhshmëria ligjore, përmbushja e kushteve kontratuale dhe ndikimi mjedisor.

Lidhur me kohën e procesit të skanimit, Balluku tha se kjo do të varet nga problematika. E pyetur për rrezikun e përfundimit të çështjeve në Arbitrazh, u përgjigj se, “s’do bëjmë asnjë veprim arbitrar”.

“Procesi do ndiqen nga një grup pune të ndjekur nga zv/ministri Poanri”, tha ministrja.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje