Qytetarja denoncon: ‘Artur Bushi më mori tokën dhe më kërcënoi’

0Shares
0

Një qytetare i ka dërguar një mesazh ish-kryeministrit Berisha ku i tregon për një problem që lidhet me pronat.

Sipas zonjës, e cila është qytetare nga Fushë-Kruja, problemi haset me kryetarin e kësaj bashkie, Artur Bushi.

Ajo ka qënë pronare e një toke të cilën bashkia ia ka marrë me forcë duke e kërcënuar të mos flasë.

DENONCIMI I PLOTË

Kalvari i nje nene me dy femije, te ciles narkotrafikanti Bushi i rremben token!

Lexoni mesazhin e saj trondites! sb

Persh z.Sali Berisha

Jam nje qytetare nga qyteti F-Krujës.

Problemi qe po te shkruaje haset me kryetarin e Bashkis tone,z Arture Bushi.

Une jam pronare e nje prone ku eshte me dokumenta te rregullta dhe me nje kontrate pallati nga e cila do te perfitoja 22% te vleres se ndertimit .

Kte pron ma moren me forc pa deshiren time per te ber shtrimin dhe asfaltimin e rruges Allamani ne qytetin tone.

Me prishen murin rrethues dhe futen fadromen pa me pyeture dhe pa miratimin Tim,

Doja ti dilja fadromes para per te ndaluare punimet ose te vetflijohesha dhe vet pasi jam nene e dy femijeve dhe e ardhmja e tyre ishte pikerishte ne kte prone.

Dhe ajo qe beri kryetari ishte te dergonte njerz te me merrnin dhe te me dergonin te zyra e ti,vajta dhe zoti Artur Bushi me tone kercenues me tha eshte ne te miren tende te mos besh zhurm,se si me te mire si me te keq ajo prone do te merret.

Mu prene krahet sdija cte beja.

Ju drejtova gjykates Administrative ne TR ku hapa padi ndaj bashkis dhe u detyrova qe ta pushoj ceshtjen pasi akoma ska dal VKM,kan kaluare 1vite e gjysem dhe akoma asnje pergjigje,po ju drejtohem ju me shpresen se do me tergoni nje rruge ku ta kerkoje te drejten time ne kte shtete se po cmendem.

Me rrespekt I.Z

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje