Biznesi fut në konflikt familjen, Rihanna padit babain

Ndaje

Rihanna ka paditur babain e saj për mashtrim duke sjellë kështu probleme në familje.

Ajo ngriti një padi në Gjykatën Federale Amerikane në Los Anxhelos të martën duke akuzuar Ronald Fenty dhe dy partnerë biznesi për mashtrim dhe reklama të rreme për talentin dhe kompaninë e saj të prodhimit “Fenty Entertainment”.

Pra, babai i saj, Ronald Fenty, e quajti kompaninë e tij. Megjithatë, pjesa më e madhe e padisë së Rihannës përqendrohet në akuzat se babai i saj dhe partneri i tij i biznesit, Moisiu Joktan Perkins gënjyen investitorët e tjerë  për Fenty Entertainment.

Rihanna, e lindur në Barbados, që përdor markën “Fenty” për të shitur kozmetikë, të brendshme dhe atlete, i kërkoi gjykatës një urdhër ndalimi për të ndaluar babanë e saj pasi  përdori emrin Fenty, si dhe kërkon një sasi të papërcaktuar dëmshpërblimi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje