Arrestohen shqiptarët në Itali, plagosën dhe hodhën në lumë një person

Ndaje

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në Venezia, pasi kanë plagosur me armë zjarri një 25 vjeçar me origjinë shqiptare në tentativë për ta vrarë.

Në pranga kanë përfunduar Lefter Disha, 46 vjeç dhe Armiol Gjoka, 32 vjeç, të akuzuar për vrasjen në tentativë të bashkëkombësit të tyre me iniciale D.E.

Mediat vendase shkruajnë se dy shqiptarët e arrestuar, pasi kanë qëlluar me armë në pjesën e trupit të riun, e kanë futur atë në makinë dhe e kanë hedhur  në lumë duke menduar se ka vdekur.

25-vjecari ka arritur të dalë në breg dhe ka kërkuar ndihmë. Ai është shtruar në spitalin San Dona. Dy shqiptarët akuzonin bashkëkombësin  për vjedhjen e kokainës së tyre, por 25-vjeçari ka mohuar se ka lidhje zhdukjen e saj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje