VIDEO/Zelanda e Re mirëpret 2019 me një spektakël fishekzjarresh

Si gjithmonë të parët që mirëpresin vitin e ri, janë banorët në Auckland, në Zelandën  e Re.

Dhe këtë vit, një spektakël i jashtëzakonshëm fishekzjarresh mbërtheu qindra njerëz në shesh për të pritur kështu me hare këtë vit të ri.

Prej vitesh  ishulli i vogël i Samoas, me më pak se 200 mijë banorë, është i pari që çel festimet dhe kjo në kohen kur zgjodhi që ta kapërcente kufirin e datës së Paqësorit, duke e çuar 24 orë përpara.

https://www.youtube.com/watch?v=JpgH9EhlmlQ

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje