VIDEO/Protesta e Diasporës para Kryeministrisë, policia nuk jep lejë

Ndaje

Protesta e Diasporës nuk do të zhvillohet. Protesta ishte paralajmëruar  nga organizatori i saj Genc Sejko, i njohur për memet e tij pikante në rrjet.

Leja është refuzuar nga strukturat e policisë, të cilët i kanë dhe dhënë një shkresë.

Sejko sqaron se kjo është shkelje e të drejtave të tyre dhe nuk do të ndalen për të protestuar duke theksuar se është protestë paqësore, duke lënë të kuptohet që ata do t’i shkojnë deri në fund duke e zhvilluar atë.

Të premten, në orën 17:00 një protestë qytetare përpara Kryeministrisë kundër keqqeverisjes, kriminalitetit, korrupsionit dhe arrogances”, ka thënë ndër të tjera Sejko.

Te Drejtoria e Policisë ku Genc Sejko ka një komunikim të rëndësishëm.

Publiée par Nisma #Thurje sur Mercredi 26 décembre 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje