VIDEO/Motrat binjake që kërkojnë të martohen me të njëjtin burrë

Motrat e quajtura ‘binjakët më identikë në botë’ zbuluan se si të dyja duan të martohen me të dashurin e tyre të përbashkët – por ligji i ndalon  që ta bëjnë këtë.

Anna dhe Lucy DeCinque, 33, nga Perth, Australi kanë qenë në një lidhje disa vjeçare me mekanikun Ben Byrne që nga viti 2012, por tani duan të bëjnë gjëra zyrtare me një martesë.

Megjithatë poligamia është e ndaluar sipas Aktit të Martesës Australiane të vitit 1961.

Gratë dolën në shfaqjen televizive australiane Hughesy, duke thënë se kanë problem, me shpresën për të gjetur një zgjidhje.

Këtë problem që i ka zënë, e kanë ndarë në Instagramin e tyre me shpresën se dikush mund t’u ofrojmë ndonjë zgjidhje.

https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2018/12/23/3305725058889892800/1024x576_MP4_3305725058889892800.mp4

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje