Vasili shpërthen ndaj Ramës: Qelbesh nga korrupsioni, nuk ulet njeri me ty

Ndaje

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama në lidhje me ftesën që u bëri studentëve për të biseduar.

Ai shkruan ndër të tjera se një kryeministër që qelbet korrupsion nuk mund të ulet me asnjë në tavolinë se qelb këdo që ulet me të.

POSTIMI I VASILIT:

Kryeministri, qe qelbet korrupsion qelb cdo tavoline dhe kedo qe ulet me të. Shkaterrimin e universitetit, shitjen tek privatet, diskriminimin e te varferve, grabitjen e fondeve, korrupsionin e turpshem, financimin qesharak te arsimit ndersa vete vjedh miliarda me koncesione e gatiti dhe e jashtëqiti po vete kryeministri.

Tani po mbytet me jashtëqitjet e veta korruptive.

Dhe nje kryeminister qe qelbet korrupsion s’mund te ulet ne asnje tavoline se qelb tavolinen dhe kedo qe ulet me te.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje