Tabaku: Skandal, buxheti i shtetit u miratua në shkelje të Kushtetutës

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku e ka cilësuar të paligjshme mbledhjen e sotme të Komisioni të Ekonomisë.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Tabaku theksoi se buxheti i vitit 2019 u miratua në shkelje të rregullores, ndërsa mbledhja drejtohej nga sekretari i Komisionit.

Sipas saj, qeveria në këtë rast ka shkelur Kushtetutën dhe ka bërë leckë çdo VKM.

POSTIMI I TABAKUT:

Sot Komisioni Ekonomise ka miratuar dokumentin me te rendesishem te shtetit ne shkelje te ligjit dhe rregullores se parlamentit. Sot mbledhja e komisionit eshte drejtuar nga sekretari i komisionit.
Dy jane dokumentat me te rendesishem te nje qeverie programi dhe buxheti i shtetit. Kur buxheti i shtetit miratohet ne shkelje te ligjit e te rregullores a ka me moral te qendroje nje qeveri.
Keta qe shkelin kushtetuten, cdo ligj keto qe e kane bere lecke cdo VKM sot kane shkelur me te dy kembet dhe vete parlamentin. A ka me vend per opoziten ne keto institucione?
Ministri i Financave i pari dhe i dyti Kryeministri sot kane shkelur parlamentin me te dy kembet per nje nga dy dokumentat me te rendesishme te nje qeverie!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje