VIDEO/Tensione në Francë, gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit

0Shares
0

Është përshkallëzuar protesta në Francë.

Sipas BBC, së fundmi mësohet se policia në Paris ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit. Ata kanë hyrë në javën e  dytë të demonstratave të tyre duke kundër rritjes së çmimeve të karburantit.

Përplasjet shpërthyen në Champs Elysees pavarësisht se policia ka krijuar një kordon sigurie rreth zonave të ndjeshme në qendër të kryeqytetit francez.

Rreth 280,000 vetë morën pjesë në protesta në më shumë se 2,000 vende të Francës që prej të shtunës së kaluar.

Pamjet live-kliko


/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje