Vasili për Ramën: Na paska gënjyer për Digën, të tillë dramë Tirana s’kishte parë kurrë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka hedhur akuza mbi kryeministrin Edi Rama, duke e quajtuar këtë një rast të vërtetë mashtrimi.

Duke iu referuar, denoncimit të Ylli Rakipit, lidhur me digën e liqenit, Vasili shkruan se ky është ofendim për qytetarët e Tiranës dhe se Tirana nuk kishte parë kurrë të tillë dramë.

Sipas Vasilit, ai është përgjegjësi i hapjes së Digës së Liqenit dhe për pasojë Tirana u përmbyt.

Reagimi i plotë i Vasilit:  

Na paska genjyer per Digen,ç’legen kryeminister!!!!!!

Asnje nuk e ka harruar dhe as do te harroje se me cfare gjëme u perball Tirana nga hapja e Diges se Liqenit Artificial.
Te tille drame Tirana s’kishte pare kurre.

Shkaktari i vetem ishte Bashkia, qe drejtonte atehere ky shkollepaku, qe eshte sot kryeministet dhe lukunia e idiotëve dhe idioteve, qe e rrethonin dhe e rrethojne edhe sot e kesaj dite.

E verteta doli me ne fund ne shesh.
Faleminderit Ylli Rakipi qe e bere kete te vertete te rende dhe te pakundershtueshme prone te te gjithe shqiptareve.

Ky legen kryeminister qan e lan rrugeve si llaxore, se gjoja genjejne mediat kundra tij prandaj gjoja edhe i shan,edhe i quan kazan.
Edhe kush i shan mediat…… ky llumi.
Ja e verteta e Diges se Liqenit,qe ky mashtrues ja fshehu qytetareve te Tiranes per 20 vjet doli ne shesh.

Pas kesaj te vertete qytetaret e Tiranes jane dy here te ofenduar dhe te zemeruar,sepse edhe gjaku e djersa ju permbyt atehere, por edhe ky genjeshtar edhe i mashtroi e i talli poshtersisht.

Eshte ky mashtruesi me i madh dhe pa te dyte qe ka pare ky vend.
Pas kesaj nuk besoj se gjendet më ne Shqiperi ndonje i marrë qe ta besoje akoma kete genjeshtar ordiner qofte edhe per nje fjale te vetme.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje