Rama rekruton gardën e vjetër të PD-së, propozon Ridvan Boden për në Bankën e Shqipërisë

Ndaje

Qeveria ka nxjerrë 3 emrat e 3 anëtarëve të rinj, kandidatë për  Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Propozimet i ka bërë vetë kryeministri Edi Rama ku më pas do të kalojnë në Kuvend për t’u votuar.

Mes emrave të propozuar nga Rama, është edhe ai i ish-ministrit të Financave në qeverinë Berisha, Ridvan Bode.Bode është bashkë me Suela Popën dhe Edlira Luçin në listën e propozimeve të Edi Ramës.

Këshilli Mbikëqyrës në BSH është aktualisht jashtë funksionit, pasi anëtarëve u ka mbaruar mandati. Pas 3 emrave të propozuar nga Edi Rama, janë edhe 3 anëtarë të tjerë të cilëve u ka mbaruar mandati.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje