VIDEO/Veliaj kapet në mashtrim, Zhupa i kthehet: Gropën e ‘Sejdisë’ Basha e bëri lulishte

Ndaje

Zëdhënesja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka postuar në rrjetin e saj social Facebook, një video, ku shihen demaskimet e propagandës së kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

Ajo i është referuar fotos së publikuar ditën e sotme nga Veliaj, ku në foton e realizuar nga një prej fotografëve më të njohur austriak Robert Pischler shihet gropa ‘Sejdia’, e cila ishte kthyer si simbol i keq për qytetin. Ai e cilësoi PD-në si “partinë shpellës”. Veliaj shkruante se kjo foto është shkrepur gjatë kohës së qeverisjes së Partisë Demokratike, saktësisht kur Basha drejtonte Bashkinë e Tiranës.

Por ndërkohë, Zhupa i është përgjigjur me videon ku thotë se në vitin 2006 ishte Lulzim Basha në krye të ministrisë së Transporteve ai që e mbylli gropën dhe e ktheu në lulishte.

Postimi i plotë

Mashtrimi i rradhes! Bashkia e Pafytyresise!Erioni Betoni vetem nga mashtrimi nuk heq dot dore. Sa here thote dicka ka nje mashtrim brenda.Publikoj foto nga gropa e Hajdin Sejdise sic e kishte katandisur e lene ashtu Rama kryebashkiak dhe kerkonte shpjegime nga Basha dhe PD!!! Nderkohe Basha ne 2006 si minister transportesh e mbylli gropen e turpshme ne mes Tirane, dhe ne 2012 Basha si kryetar bashkie beri kthimin e saj ne nje lulishte per qytetaret e Tiranes. Keto vite ne krye te bashkise cfare ka investuar per ta mirembajtur kete lulishte qe e gjeti gati? Kete ti thote qytetareve, jo mashtrime me fotot e kohes se Rames”

.

Mashtrimi i rradhes! Bashkia e Pafytyresise!Erioni Betoni vetem nga mashtrimi nuk heq dot dore. Sa here thote dicka ka nje mashtrim brenda.Publikoi foto nga gropa e Hajdin Sejdise sic e kishte katandisur e lene ashtu Rama kryebashkiak dhe kerkonte shpjegime nga Basha dhe PD!!! Nderkohe Basha ne 2006 si minister transportesh e mbylli gropen e turpshme ne mes Tirane, dhe ne 2012 Basha si kryetar bashkie beri kthimin e saj ne nje lulishte per qytetaret e Tiranes. Keto vite ne krye te bashkise cfare ka investuar per ta mirembajtur kete lulishte qe e gjeti gati? Kete ti thote qytetareve, jo mashtrime me fotot e kohes se Rames.Per me teper mund te shikoni statusin e mashtruesit, dhe videot e kohes. Tirana ka kujtese edhe nuk i mashtron dot qytetaret kaq kollaj.

Publiée par Ina K. Zhupa sur Mercredi 21 novembre 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje