“Korrupsioni në universitete nuk zgjidhet me policë por me politika”

Ndaje

Profesori i njohur Artan Fuga thotë se korrupsioni në universitete nuk zgjidhet me policë por me politika.

FugaBindja ime që ndava me studentët është se korrupsioni në universitete nuk zgjidhet me policë por me politika.

Edhe policët duhen kur ndokush kthehet në hajdut xhepash dhe fut dorën në xhepat e studentëve. Por, ne na duhet një model tjetër universitetesh në Shqipëri, ky i sotmi është: i dalë doresh, i dalë kohe dhe i dalë boje.

Deklaratat e tij u bënë gjatë një takimi me studentë të Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, ku kanë diskutuar për temën e korrupsionit në arsimin e lartë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje