FOTO/Ministri i Ramës feston ditëlindjen, vajza e uron me disa vargje prekëse: Je njeriu më i drejtë…

0Shares
0

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi feston ditëlindjen, e në këtë ditë nuk ka munguar urimi special i vajzës së tij, e cila shpeshherë kthehet në vemendjen e mediave rozë për shkak të postimeve të saj në rrjetet sociale.

Këtë radhë,  Aleksia Peleshi, ka postuar një foto dhe një tekst shumë prekës, me fjalë të ndjera për babain i saj.

Aleksia e quan babain e saj dashurinë e jetës së saj dhe uron që dhe fëmijëve të saj t’iu mësojë të njëjtat gjëra që ai i ka mësuar asaj.

Postimi i plotë

Gëzuar ditëindjen krenaria ime më e madhe! Je njeriu më i drejte, inteligjent, ambicioz, këmbëngulës e optimist që kam njohur ndonjëherë.

I jam jashtë mase mirënjohese Zotit qe me ka dhuruar fatin e te lindurit si bija jote. Çdo arritje e imja te dedikohet ty dhe gjerave qe mesoj perdite prej teje.

Ty, që shperndan virtytet e dijet e tua te shumta kudo qe shkel! Ndoshta ti nuk je ne dijeni, por je babai, shoku, politikani dhe njeriu me i mire e me i afte qe ekziston.

Nje dite do u mesoj femijeve te mi gjthçka më ke mësuar ti mua, sepse prej teje duhet të marrë shembull çdo individ, në menyrë që, siç të thashë edhe vjet, bota të bëhet një vend më i mirë. Të uroj edhe 100 vite të lumtura. Ti i meriton me shumë se kushdo. Te dua shumë, ba! (last pic is one of the many selfies my dad sends me on a daily basis:))”

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje