Rama shkarkon nga detyra Avokaten e Shtetit, ja kush e zëvëndëson

Është shkarkuar nga detyra avokatja e shtetit Alma Hicka. Burimet bëjnë me dije se është vendosur dikush tjetër në vend të saj.

Artur Metani është avokati i ri i shtetit.

Propozimi është bërë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ndërkohë që emërimi është bërë nga kryeministri Edi Rama.

Alma Hicka u emërua si Avokate e Shtetit në vitin 2013, ndërsa Rama kur e emëroi shkruante në rrjetet sociale për të duke e vlerësuar maksimalisht.

Nuk dihen ende shkaqet e shkarkimit të avokates.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje