VIDEO/Ndoka dhe Çuko para gjykatës, çfarë kërkuan dy ish-deputetët

Para gjykatës kanë dalë dhe dy ish-deputetët e partisë socialiste të cilët u arrestuan pasditen e së dielës.

Të shoqëruar nga forca policore, ata janë parë të hipin  në makinën e policisë për tu dërguar drejt Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ndërkohë që avokatët e tyre kanë kërkuar që dosja e tyre të veçohet nga ajo e të arrestuarve në kuadër të operacionit Vol-vo4 për akuzën e trafikut të drogës dhe grup të strukturuar kriminal.

Arben Çuko akuzohet si i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën shtetërore. Ndërkohë Ndoka akuzohet për “tjetërsim prone”.

https://youtu.be/gx6BjZ4PNjc

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje