Skandali i mediave shqiptare që paguhen nga grekët/ Idrizi: E kemi denoncuar më parë

Ndaje

Pas lajmit të publikuar sot se disa media dhe portolae në Shqipëri janë financuar nga grekët për të shpifur dhe folur keq për çështjen ‘Çame’, ka reaguar edhe kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i cili thotë se e ka denoncuar këtë fakt që në janar.

Përmes një postimi, Idrizi ka ripublikuar edhe njëherë videon e denoncimit të tij ndaj këtij skandali të madh.

POSTIMI I IDRIZIT NE FACEBOOK:

Në janar të këtij viti, kryetari i PDIU-së paralajmëroi shqiptarët për fondet e pista që hidheshin në media e portale kundër çështjes Çame e pro interesave greke, nga Fondi Sekret i Ministrisë së Jashtme greke. Sot ju sjellim pjesë të asaj fjale për t’ju rifreskuar kujtesën. Ne nuk harrojmë!

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje