Vrasja e komisar Cukut, çfarë u vendos për porositësin Jambelli

Është pezulluar për një vit gjyqi për Bledar Jambellin, i akuzuar si porositësi i vrasjes së komisar Artan Cukut.

Bledar Jambelli gjykohet në mungesë, ndërsa pezullimi i gjyqit është bërë me qëllim njoftimin e të pandehurit.

Ndërkohë dënimin për vrasjen e komisarti e kryen Mikel  Shallari.

Shallari e ka pranuar vrasjen dhe ka thënë se ka qenë i paguar për këtë akt nga disa persona nga Jugu i vendit.

Nga provat e grumbulluara, grupi i hetimit ka dalë në konkluzionin se ish-drejtori i Policisë së Vlorë, u vra për shkak të detyrës në radhët e uniformave blu.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje