Divat e muzikës rikthehen këtë vit në skenë, për të tentuar të përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision

Është shpallur lista e plotë e artistëve që do të konkurrojnë në Festivalin e Këngës.

Çdo vit, shumë emra të njohur i rikthehen skenës muzikore për të provuar të fitojnë Festivalin e Këngës së RTSH.

Edhe ky vit rikthen në muzikë shumë ‘diva’ të muzikës shqiptare, shkruan Gazeta Express.

Ndër emrat që spikatin në listën e publikuar, është padyshim ai i Eliza Hoxhës, Këngëtarja dhe kant-autorja ka kohë që nuk ka marrë pjesë në ndonjë festival e madje as nuk ka sjellë ndonjë këngë të re.

Gjithashtu, edhe Jonida Maliqi do të vijë me një këngë të fuqishme, sigurisht.

Ndër të tjera, janë edhe emra si Eranda Libohova e Soni Malaj, këngëtare këto me zë shumë të fuqishëm dhe që vazhdimisht kanë sjellë këngë të bukura që i kanë rezistuar kohës.

Më poshtë keni listën e plotë të konkurrentëve të Festivalit të 57-të të Këngës në RTSH, i cili do të mbahet më 20, 21 dhe nata finale më 22 dhjetor 2019.

1. Aurel Thellimi 

2. Bojken Lako

3. Bruno Pollogati

4. Dilan Reka

5. Eliza Hoxha

6. Elona Islamaj

7. Elton Dedas 

8. Eranda Libohova 

9. Gjergj Leka 

10. Grupi Alar Band 

11. Jonida Maliqi 

12. Kelly 

13. Klint Çollaku 

14. Klodiana Vata 

15. Kujtim Prodani 

16. Lidia Lufi 

17. Lorela sejdini 

18. Marko Strazmiri & Imbro 

19. Mird 

20. Orgesa Zaimi 

21. Soni Malaj 

22. Vikena Kamenica

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje