Burri dhunon gruan te vendi i punës në Gjirokastër

Një burrë, ka ushtruar dhunë ndaj gruas sa tij, duke i shkuar asaj te vendi i punës.

Ngjarja ka ndodhur në Gjirokastër, ku sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për M. I., vjeçe 20, banuese në Gjirokastër, pasi më datë 16. 10. 2018, në lagjen “18 Shtatori”, në ambientin e punës, bashkëshorti, L. I., vjeç 31, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj.

NJOFTIMI I POLICISE:

Më datë 17. 10. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen M. I., vjeçe 20, banuese në Gjirokastër, pasi më datë 16. 10. 2018, në lagjen “18 Shtatori”, në ambientin e punës, bashkëshorti, L. I., vjeç 31, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Gjirokastër. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje