Përplasja në PE, Berisha: E pashembullt, na përfaqësoi një njeri me pesë mbiemra

Ndaje

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas bojkotimit të opozitës në seancën e Parlamentit Evropian, ku deputetët e opozitës kërkuan përjashtimin e Taulant Ballës nga komisioni.

Në një reagim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se për Shqipërinë kjo është e pafalshme, të përfaqësohesh nga një njeri me 5 mbiemra, siç është rasti i Yaris/Bego/Hoxha Gjura Jaupllari.

Për Berishën, ngjarja e djeshme është një apel për shqiptarët që të përmbysin regjimin kriminal në pushtet.

Reagimi i plotë

Kalbesira kundermon ne Parlamentin Europian!

Nje akt tjeter fatal kunder integrimit ne Bashkimin Europian.

Te dashur miq, ajo qe ndodhi dje ne Parlamentin Europian eshte e pashembullt ne historine e atij parlamenti sepse kurre ndonjehere nje vend nuk i ka lejuar vetes te perfaqesohet nga nje njeri me pese mbiemra siç eshte rasti Yaris/Bego/Hoxha Gjura Jaupllari.

Ky akt i denoncuar nga opozita, e cila ka paraqitur fakte dhe dokumenta se vetem me famozin Bego, Taulant Yaris ka bere 24 rruge jashte shteti, ka tronditur thelle Parlamentin Europian dhe mjerisht edhe shanset e Shqiperise qe kerkon te integrohet duke perdorur pasaportat diplomatike te politikaneve ne sherbim te trafikanteve dhe ngarkesave te tyre te droges!

Ngjarja e djeshme ne Parlamentin Europian eshte nje apel, kushtrim per mbare shqiptaret te permbysim sa me pare kete klike kriminale ne pushtet per te çelur rrugen e mbyllur prej saj te integrimit europian. sb

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje