Kandidatët nuk kaluan dot Vettingun, Prokuroria hap sërish garën për KLP

Ndaje

Prokuroria e Përgjithshme ka mbetur vetëm me një kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Për shkak se nuk ka plotësuar numrin e kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë pas vetëm një e kaloi sitën e vettingut, Prokuroria e Përgjithshme ka rihapur sërish garën për këtë institucion.

Njoftimin e ka bërë vetë insititucioni, në një thirrje të publikuar në faqen zyrtare të saj ku ftohen prokurorët të kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Në këshillin e Lartë të Prokurorisë do të jenë 6 anëtarë prokurorë, nga të cilët: 1 nga Prokuroria e Përgjithshme, 2 anëtaë nga Prokurorite e Apelit; dhe 3 anëtarë nga Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje