Ish-ministri: Reforma e energjisë elektrike është një vjedhje…

Ndaje

Ish-ministri Manjani është ndalur tek problematika e energjisë elektrike duke iu referuar kompanive e që ofrojnë atë.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani thotë se kemi të bëjmë me një vjedhje. Sipas tij, KESH (shteti) ja shiti energjinë elektrike privatit dhe ky i fundit ia shet OSHEE-së, po prapë shtetit, por me një çmim që ka fitimin e privatit.

Më pas OSHEE ua shet qytetarëve jo vetëm kostot, por dhe fitimin.

Reagimi i plotë

Cfarë vjedhje!

KESH (shteti) ja shet Energjinë elektrike privatit (ska rëndësi emri). Ky i fundit ja shet OSHEE (shtetit), natyrisht me çmim që ka brenda edhe fitimin e privatit.

OSHEE na e shet ne, që paguajmë jo vetëm kostot e energjisë, por edhe fitim-hajninë…

Ec e mos e paguaj po deshe! Të pret burgu…

Kjo është dhe Reforma e Energjisë! Në fakt kjo është legalizim i hajnisë. 
I hajnisë së pasurisë sonë të përbashkët.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje