Ngjarja në Fushë Krujë, PD: Në 11 ditë Rama shpiku katër alibi për Taulant Ballën

Ndaje

Heshtja e kryeministrit Edi Rama për ngjarjen e Fushë Krujës është prova që tregon se kryeministri nuk ka guximin të pranojë të vërtetën e përfshirjes së socialistëve të tij në krim.

Deputeti Strazimiri nga selia blu e ka nisur kështu deklaratën para mediave, teksa vazhdon të thotë se ish-nënkomisari  Emiljano Nuhu u kërcënua me pistoletë në kokë brenda komisariatit të policisë që të ndalte përballjen e ligjit të djalit të deputetit të Ramës.

Deputeti thotë se këto 11 ditë i kanë shërbyer Edi Ramës të vejë në punë makinerinë e propagandës së tij për të shpifur 4 alibi për Taulant Ballën, që prej inagurimeve deri tek dalja për peshk ditën e 21 Korrikut.

Ai ndalet tek kamerat e policisë duke shtruar pyetjet se çfarë tregojnë pamjet e tyre dhe pse Rama hesht dhe nuk kërkon zbardhjen e tyre.

”Kush po e detyron kryeministrin të bëjë memecin, ku aty janë 8 kamera që funksionojnë? pyet ndër të tjera deputeti Gent Strazimiri.

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/309737426517154/?notif_id=1538650907234952&notif_t=live_video

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje