Rama kapet përsëri me “shpifësat”: Media duhet ti dalë për zot

Ndaje

Kryeministri Edi Rama vazhdon “këngën” e tij per paketën antishpifje. Sipas tij kjo paketë nuk do të jetë e përfshirë në Kodin Penal.

Në postim në twitter, kreu i qeverise deklaron se shpifësat e çdo lloji duhet t’i paguajnë sa frëngu pulën shpifjet e tyre dhe çdo pellg mediatik duhet t’u dalë për zot shpifësve që hedhin gurin e fshehin dorën.

Rama: Paketa AntiShpifje në Kod Penal?Jo jo, as edhe një supë burgu nuk mund të paguajnë shqiptarët për shpifësat. Shpifësat e çdo lloji po, ata duhet t’i paguajnë sa frëngu pulën shpifjet e tyre dhe çdo pellg mediatik duhet t’u dalë për zot shpifësve që hedhin gurin e fshehin dorë.

Ndërkohë Kryertarja e LSI-së Monika Kryemadhi,  dha se personi i parë që duhet denuar për shpifje është vetë propozuesi i kësaj nisme, kryeministri.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje