Denoncimi/ Bashkia pret pemët në Vlorë që të ndërtojnë pallate Habilajt

0Shares
0

Qytetarët e Vlorës kanë denoncuar sot një skandal që po ndodh me mjedisin në këtë qytet. Sipas denoncuesit, Bashkia e Vlorës po pret pemët në park, për tu liruar hapësira për të ndërtuar pallate Habiljave, të cilët tani do të pastrojnë paratë e drogës.

Denoncimi është bërë pubik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

POSTIMI I BERISHES NE FACEBOOK:

Habilajt presin parkun në Vlorë për të larë paratë e drogës! sb

“Përshëndetje Zoti Berisha jam një punëtor i Aulona Park në Vlore dhe bashkia e Vlorës po pret pemet shumë të vjetra të parkut. Nga sa dëgjova po i presin sepse Habilajt e drogës e saje qorrit do nderrojn ketu një pallat 10 katësh për të pastruar lekët. Kur do t’a bëni atë revolucioni se na mbyten këta drogaxhinjte do an len pa punë amon. të kryetarin e bashkisë të Vlorës e ka kapur mafja”

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje