Qytetarët publikojnë foto, shkatërrohet bliri 200 vjeçar në Kishën e Thethit

Ndaje

Ulja e menjëhershme e temperaturave është shoqëruar me stuhi të forta dhe reshje shiu, kryesisht në zonat e veriut të Shqipërisë.

Kjo sigurisht që nuk ka kaluar pa incidente, kur njëri prej tyre është shënuar në zonën e Thethit.

Bëhet fjalë për blirin e vjetër të Kishës në Theth. Sipas asaj që disa qytetarë të zonës shkruajnë në rrjetet sociale, bliri ishte një pemë 200 vjeçare e cila përdorej dhe si objekt ku qaheshin të vdekurit nga banorët e zonës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje