E kritikoi për mënyrën si fliste, Alketa Vejsiu i ‘kthen’ përgjigje moderatores

Ndaje

Një koment i moderatores së njohur Eva Idrizllari për Alketa Vejsiu u kthye në qendër të mediave rozë. Në reagimin e saj, moderatorja e kritikonte Alketën dhe shprehej se ndjehej e tmerruar nga shpejtësia e të folurit.

Kujtojmë reagimin e saj:

U bera kurioze per te pare programin “Dance Ëith Me”, por e nderrova menjehere kanalin pasi me tmerroi stili i prezantimit te Alketes.

Uhhhhh. Po pse mi e dashur artikulon me shpejtesi marramendese, aq sa te trullos trurin kur te degjon?! Une kam simpati per Alketen si nje figure televizive, por menyra e saj e te folurit me kaq ritem te ngutshem eshte vertet stresuese.

Prezantimi i nje spektakli kerkon vertet dinamizem dhe entuziasem, por kjo nuk do te thote qe prezantuesja t’i nxjerre me super shpejtesi fjalet, por t’u jape frymemarrjen e duhur.

Je shume radiofonike, ndersa po drejton nje format televiziv. Nje keshille dashamirese, nga pervoja.

Ndonëse nuk pati një reagim të drejtpërdrejtë, Alketa Vejsiu ka zgjedhur të kthejë një përgjigje paksa diplomatike. Moderatorja e “Dance with me” ka postuar një video në Instagram teksa po bën provat e Dance With Me duke lënë një përshkrim që modoemos të bën të mendosh se e ka pasur në adresë të Evës.

“Lëvizjet e mia. Nuk mund të jem një person i ngadaltë”, ka shkruar Alketa./K.Balliu

VIDEOJA

https://www.instagram.com/p/BoE8-a0gAQK/?taken-by=alketavejsiu

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje