Nuk punonin tubacionet në pallat, vlonjatët habiten kur shohin se çfarë i bllokonte

Ndaje

Qyteti bregdetar i Vlorës, ndër të tjerë ka qenë gjithnjë një ndër më problematikët përsa i përket furnizimit me ujë.

Shërbimet e Ujësjellës-Kanalizimeve mund të vonojnë me ditë për t’u gjendur pranë qytetarëve në ditë të tilla. Një habi e madhe ka ndodhur në një pallat në lagjen “Skelë”, një prej lagjeve më të famshme, ku prej dy ditësh ishte bllokuar tubi i ujërave të zeza.

Banorët e pallatit kanë mbetur pa fjalë kur panë se rreth gjysmë kilogram hashash ishin fshehur brenda në tub dhe kjo ishte ajo çfarë kishte shkaktuar bllokimin e tubacionit të ujërave të zeza të shkallës.

Një prej tyre ka shkruar

Sot ne mengjes tek pallati Rivjera ne Skele te Vlores, dy dite tubi i ujerave te zeza te pallatit u bllokua nga hashashi mbi 600 gram. Bllokoi hyrjen dhe kanalizimin dhe as policia, asnjeri se vrau mendjen se ca po ndodhte…”/ JOQ

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje