FOTO/Gjimnazisti bën për spital mësuesin, nuk është hera e parë

Ndaje

Një mësues i një shkolle të mesme në Arabinë Saudite ka mbetur i plagosur dhe i lënduar në tokë pasi një gjimnazist e goditi në klasë.

Sulmi ndodhi në zonën e Al Taif pikëisht në momentin kur mësuesi po bënte apelin për nxënësit.

Kur arriti në bankën e ‘dhunuesit’ duke e thirrur në emër, ai u ngrit dhe e goditi. Më pas, mësuesi u dërgua me urgjencë në spital.

Incidenti shokues është bërë viral në rrjet sociale. Pas goditjes, nxënësi ia mbathi por do të përballet me akuza ligjore.

Mediat lokale thonë se ai ishte transferuar nga një shkollë tjetër pasi bënte veprime të tilla. Kjo nuk është hera e parë që një gjë e tillë ndodh në Arabinë Saudite.

Në fillim të këtij vitit, një mësues u plagos në kokë nga një nxënës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje