DENONCIMI/Fëmijët në Kukës mbeten pa shkollë, prindërit kërkojnë zgjidhje

Disa fëmijë në fshatin Myc Mamëz të komunës Kolsh në Kukës kanë mbetur pa shkollë. Një banor i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha për situatën shqetësuese në të cilën ndodhet prindërit dhe fëmijët.

Shkolla në fshat është mbyllur, për këtë arsye u është thënë të drejtohen drejt shkollës në qytet. Por, sipas prindit, as aty nuk kanë mundur dot të hyjnë.

Pa sqarim nga drejtori i arsimit dhe pa asnjë njoftim, fëmijët rrezikojnë të mbeten pa arsimim.

Lexoni denoncimin e plotë të prindit:

Nje pershendetje nga femijet e Kukesit, diten e pare te shkolles per Kallam Deshtakun!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e prindit dixhital. sb

“Z. Berisha sot ne diten e par te shkolles ne fshatin myc mamez komuna kolsh te kuksit femit ikemi ne shpi shkollen qe patem e mbyllen dhe na than do shkoni ne qytet ne shkolle. sot ishim te shkolla na than nuk keni emra ketu dilni jashte. i morem fmit i qum ne shpi drejtori i arsimit te kuksit Skiner Ameti nuk jep shpjegim fare nuk kam kohe te merrem me ju na fhot ju lutem na puplikoni ket ankes se fmit pa arsim i kemi”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje