Basha i rrethuar nga fëmijët, uron nxënësit për vitin e ri shkollor

0Shares
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjedhur të bëjë një urim të veçantë për të gjithë nxënësit në fillimin e vitit shkollor.

Përmes një foto të publikuar në “Facebook”, ai shfaqet mes fëmijëve i buzëqeshur dhe në foto bashkangjit dhe mesazhin e tij.

Të dashur nxënës dhe prindër, ju uroj nga zemra një vit të mbarë shkollor!”, thuhet në mesazhin e kryeopozitarit.

Nga ana tjetër, kujtojmë se 16 deputetët e Partisë Demokratike janë nëpër rrethet e Shqipërisë,për të raportuar mbi gjendjen aktuale të shkollave, përderisa nga ministria e Arsimit nuk kemi shifra konkrete.

Deri më tani, Partia Demokratike ka bërë denoncime për mbylljen e 133 shkollave në të gjithë Shqipërinë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje