Banda e kokainës në Itali, dalin emrat e 6 shqiptarëve

Ndaje

Janë bërë publike emrat e 6 shqiptarëve të përfshirë në trafikun e kokainës në Itali.

Bëhet fjalë për bandën e trafikut të drogës, e cila u kap nga policia italiane nga ku u arrestuan 11 persona, mes të cilëve dhe shqiptarët.

Mediat italiane kanë zbuluar emrat të 11 të arrestuarve pas operacionit anti drogë në Galipolli.

Emrat e 6 shqiptarëve jtë arrestuat janë: Sajmir Sjedini, 27 vjeç, Klodian Shehaj, 36, Danel Gjoci, 20, Roxhers Nebiu, 27, Enri Shenaj, 25, Rrapush Tafa.

I arrestuar është dhe një anëtar i mafias siciliane Sacra Corona Unita. Kujtojmë se banda vepronte kryesisht në Gallipoli ku trafikonte sasi të mëdha kokaine.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje