Nard Ndoka: Kryeministri Rama po na e shet Erdoganin ‘për Lasgush’

Ndaje

Deputeti i opozitës Nard Ndoka ka reaguar me një postim shumë ironik dhe tallës ndaj “shfaqjes me aeroplanë” që po jep Kryeministri Rama prej dy ditësh.

Ndoka shprehet se Rama po na e shet Erdoganin për Lasgush duke ju referuar faktit që pothuajse gjysma e aksioneve të “Air Albania” i përkasin Turkish Airlines.

POSTIMI I NDOKES:

KM e shet Erdoganin per “Lasgush”!

“Air Albania”; 49.12% të aksioneve i perkasin Turkish Airlines, 50.88% të aksioneve janë të ndara midis Albcontron (një korporate në pronesi të shtetit shqiptar) dhe MDN Investment një kompani private e krijuar “8 ditë para krijimit të Air Albania”.  ????

Ajo çfarë nuk dihet është se sa perqind të aksioneve i perkasin qeverisë shqiptare dhe sa partnerit të saj privat?! ????

Aferë korruptive, e kamufluar, me flamur kuq e zi! ????

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje