Deputetja nxjerr foton nga spitali: Një fakt i tillë nuk ka nevojë për fjalë

Ndaje
Foto Ilustruese

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka sjellë të tjera fakte që tregojnë se shëndetësia në Shqipëri është problematike dhe një nga sektorët më të neglizhuar.

Në rrjetin e saj social facebook, ajo ka publikuar një foto ku shihet një qese me gjak e cila nuk qëndron aty ku duhet brenda kushteve të duhura, por është lënë mbi një kosh plehrash.

Ja çfarë shkruan Pampuri:

Sa për të ilustruar shëndetësinë e miliona eurove të shpenzuara vetëm në shërbim të interesave klienteliste.

Një fakt i tillë nuk ka nevojë për fjalë……

Është gjaku që qindra njerëz japin për të ushqyer fëmijët e për të shpëtuar jetë njerëzish…….

Ky gjak qëndron mbi koshin e plehrave”,.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje