Moti i keq dëmton linjat e energjisë elektrike në Vlorë

ër shkak të motit të keq dhe stuhisë, janë dëmtuar disa linja elektrike në qytetin e Vlorës, çka ka sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike.

Ndërkohë që punonjësit e OSHEE kanë zbritur në terren dhe kanë rregulluar të gjitha linjat e dëmtuara duke risjellë edhe njëherë energjinë elektrike për banorët e Vlorës.

Njoftimi i OSHEE:

Gjate dites se sotme rajoni i Vlores eshte perballur me mot te keq, me pasoja ne rrjetin elektrik ne disa zona, ky linjat jane te amortizuara, etj.

Brigadat e avarive jane ne gatishmeri te plote per cdo defekt te mundshem, duke patur edhe personel shtese apo baze materiale, nisur nga moti i paqendrueshem i diteve te fundit.

Me poshte, disa foto nga puna ne terren per riparimin e demeve ne linjat e tensionit te mesem.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje