Parashikimi i motit për fundjavën, e shtuna sjell vapë dhe shira

Ndaje

Fundjava në Shqipëri parashikohet të ketë vranësira kalimtare dhe kthjellime.

Kryesisht, më të shpeshta vranësirat do të jenë në mesditë dhe në orët e pasdites.

Sipas Meteoalb, shirat do të përqëndrohen në Veri dhe pjesërisht në qëndër të vendit. Ndërsa ditën e dielë do të jenë zonat në qendër të cilat do të kenë reshje shiu.

Parashikimi për ditën e shtunë.

Përsa i përket ditës së sotme, 18 gusht, diell do të ketë përgjatë gjithë Ultësirës perëndimore. Ndërsa disa reshje shiu kalimtare do të ketë në zonat malore kryesisht në mesditë.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/32C
Zonat e  ulëta           18/35°C
Zonat  bregdetare    21/34°C

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje