Këngëtarja legjendare e muzikës ‘soul’ në gjendje të rëndë shëndetësore, familjarët pranë saj

Ndaje

Këngëtarja e muzikës ‘soul’ Aretha Franklin është sëmurë rëndë dhe familja e saj është duke i qëndruar pranë,sipas një personi që është afër yllit.

Burimi, i cili foli për Associated Press në kushte anonimiteti, nuk dha detaje të tjera. Franklin, e cili u votua si këngëtarja më e mirë e të gjitha kohërave nga revista Rolling Stone në vitin 2013, anuloi një sërë koncertesh të planifikuara më parë këtë vit.

Në shkurt të vitit të kaluar, këngëtarja njoftoi planet për të dalë në pension pas lëshimit të një albumi në vjeshtë.

E njohur si Mbretëresha e Shpirtit, karriera e Aretha Franklin përfshin shtatë dekada. 76-vjeçarja i anuloi koncertet e planifikuara më parë këtë vit për shkak të shqetësimeve shëndetësore dhe u urdhërua nga mjekët për të pushuar për dy muaj.

Veçmas, faqja e internetit e famshme TMZ ka raportuar gjithashtu se një mik “në një kohë të gjatë u tha një javë më parë” se duhet të përgatisë veten, se ajo po vdes. ”

Performanca e saj e fundit publike ishte në gusht të vitit 2017 në Filadelfia.Gjatë gjithë karrierës së saj të gjatë, Franklin mori 18 çmime Grammy, përfshirë një për arritjet e përjetshme.

Në vitin 1987, ajo u bë gruaja e parë e vendosur në Hall of Fame Rock and Roll.Këngët e saj më të njohura zgjatën shumë dekada dhe përfshijnë ‘Respect’,’I say a little prayer”./K.Balliu

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje