Manchester City bën detyrën e një kampioni, mposht me lehtësi Arsenalin

Ndaje

Kampionët në fuqi të Anglisë, Manchester City e ka nisur me këmbën e duhur mbrojtjen e titullit. “Qytetarët” e drejtuar nga Pep Guardiola kanë mposhtur në transfertë Arsenalin e Unai Emery me rezultatin 2-0.

Një gol për çdo pjesë i ka dhënë 3 pikët e para të besuarve të teknikut spanjoll që e nisin me këmbën në gaz edhe sezonin e ri. Goli i avantazhit erdhi nga këmbët e Sterling, që i shërbyer nga Mendy u drejtuar drejt qëndrës në hyrje të zonës dhe me një të djathtë fantastike la të palëvizur Cech. Edhe goli i dytë u gatua nga këmbët e mbrojtësit francez, me Mendy që shërbeu për Bernardo Silva që me një të majtë potente e depozitoi sferën në fundin e rrjetës.

Pavarësisht tentativave për të ngushtuar rezultatin nga ana e “topçinjve”, City e menaxhoi mjaft mirë avantazhin e dyfishtë, duke iu gëzuar 3-pikëshit të parë në këtë sezon. Në javën e ardhshme City do të pres në shtëpi Huddersfield, ndërkohë që Arsenali do të ketë një tjetër përballje të vështirë, pasi do të vizitoj Chelsea, në “Stamford Bridge”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje