Gentian Zenelaj shpërthen ndaj Veliajt:Të gjithë japin llogari një ditë, edhe ti edhe drejtorët e tu

Ndaje

Aktori Gentian Zenelaj ka shpërthyer ndaj kryebashkiakut Veliaj,  për shkak të trafikut dhe ngushtimeve që po u bëhet rrugëve në kryeqytet, ku tashmë është bërë shumë e vështirë jo vetëm për të gjetur parking, por edhe për të ecur në rrugë.

POSTIMI I GENTJAN ZENELAJ:

O Shokë o miq o vëllezër..si e lamë djalin e vogël me buldozer të fshije përgjithmonë të gjitha vendet e parkimit buzë rruge në këtë qytet..A ja thotë dikush në atë gjasme këshill bashkiak që është skuthlliku më i madh që më kanë parë sytë..a ja thotë njeri Bob ndërtuesit të vogël dhe trim që është e pamundur të ndalosh makinën ose cfarëdo mjeti më në ketë qytet???Pse ai farë këshilli bashkiak nuk thotë asgjë???Kush është institucioni që mund ti thotë stop karaduzllëkun e njeriut me biçikletë më zyrë…Kush i thotë Amsterdam Boy që qyteti ka edhe biçikleta ..por ka edhe familjarë me fëmijë…të fortë me Hamer..por edhe dumduma hallexhinjsh..ka edhe emergjenca..edhe aksidente…..Kush ja thot Bob ndërtuesit  që do vijë shtatori qe do fillojnë shkollat…apo të presim sa të pjellë edhe ai vetë që ta kuptojë.Hej Amsterdam Boy …sinqerisht skam asnjë problem me biçikletat e tua ..që është thellsisht biznesi yt personal…as me parkimet me pagese qe edhe kur nuk janë të tutë ..janë të drejtorave të tu…por mos harro …të gjithë japin llogari një ditë…të gjithë

Ps:Foto është te rruga e gjimnazitPetro Nini..autor i fotos Felix Bilani

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje