Qeveria Shqiptare po vjedh 1/3 e taksave të shqiptarëve përmes tenderave publikë, prandaj rriten taksat

“Qeveria e Edi Ramës është kampione në Europë për sa i përket vjedhjes së taksave të qytetarëve të saj. Ajo vjedh 1/3 e taksave të shqiptarëve përmes tenderave publikë. Kjo është edhe arsyeja pse rriti taksat.”

Kështu e ka nisur dekaratën e saj për mediat, deputetja demokrate JoridaTabaku, duke iu referuar raportit të fundit të Gjykatës Europiane të Auditimit.

“Ky përkufizim nuk është më një denoncim i PD-së, që ka 5 vite që thotë, – u shpreh Tabaku, – por ky është edhe një përfundimi i një analize të detajuar që Gjykata Europiane e Auditimit i ka bërë vjedhjes së frikshme  të tenderave publikë në Shqipëri.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje