Sulmohet ambasada amerikane ne Pekin, shperthim ne oborr

Ndaje

Një shpërthim ka ndodhur përpara ambasadës amerikanë në Pekin. Sipas mediave ndërkombëtare, shpërthimi ka ndodhur para zyrave të ambasadës, dhe ka shkaktuar disa të plagosur.

Nuk dihet ende shkaku i ngjarjes së rëndë. Në rrjetet sociale fill pas ngjarjes kanë qarkulluar foto dhe video që tregojnë zonën e rrethuar nga tymi, ndërkohë që policia ka vendosur një post-bllok pranë një mjeti.

Kinezja “Global Times” ka shkruar në “twitter” se një dëshmitar ka parë policinë teksa ka larguar nxjerrë një grua jashtë ambasadës, e cila ishte lyer me benzinë. Ndërsa “New York Times” shkruan se incidenti ka ndodhur rreth orës 13:00, sipas kohës lokale.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje