Neymar ia “punon” Messit, fjalë të mëdhaja për Cristiano Ronaldon

Ndaje

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, mendon se lëvizja e Cristiano Ronaldos nga Real Madridi te Juventusi do të rivendosë futbollin italian në nivelin e ditëve të lavdisë, që ai kujton nga koha e fëmijërisë.

Neymar, i cili u rrit në një periudhë kur Juve, Inter dhe Milan ishin të gjitha në listën e skuadrave më të mira në Evropë, mendon se kalimi i CR7 mund të jetë një pikë kthese për Italinë dhe Seria A.

“Largimi i Cristiano Ronaldos për te Juventusi do të ndryshojë futbollin italian .Do të jetë sërish futboll Italian, që kam parë kur isha fëmijë.Cristiano është një lojtar i madh, është një legjendë e futbollit, një gjeni, kështu që ne duhet ta respektojmë atë”, -u shpreh futbollisti brazilian.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje