VIDEO/E pazakontë, helikopteri ulet në majën e malit të lartë për të shpëtuar alpinistin

Një helikopter me dy rrota u ul në mal për të marrë një alpinist të plagosur dhe gjashtë shpëtimtarët e tij në Oregon, SHBA.

Një helikopter i Black Hawk që fillimisht arriti në vendin e ngjarjes për të ndihmuar nuk ishte në gjendje të arrinte majën, kështu që helikopteri Chinook u ftua. Në vend që të ulte një litar për të ngritur alpinistin dhe shpëtuesit, Chinook bëri një ulje me dy rrota dhe një devijim për të marrë të gjithë shtatë njerëz në bord.

Pamje dramatike tregojnë momentin që helikopteri u ul me fundin e pasmë në majën me dëborë të Mount Hoodit, ndërsa alpinisti u mor në bord.

Alpinisti ishte i plagosur dhe tani po shtrohet në spital. Zyrtarët thanë se njeriu po mendonte të merrte një mbidozë medicinale në mal, kur ai kërkoi ndihmë të enjten, por ekuipazhet e shpëtimit nuk mund ta arrinin deri të premten për shkak të kushteve.

https://www.facebook.com/itvnews/videos/10156016303612672/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje