Zyrtare/Xherdan Shaqiri së shpejti lojtar i Liverpool

Ndaje

Me Kupën e Botës në ditët e fundit të tij, Liverpooli ka dalë në tregun e transferimit duke hapur bisedime me Stoke, ekipin ku luante Shaqiri, për të marrë në skuadër Xherdan Shaqirin.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur, në faqen zyrtare ekipi i Liverpool. Aty shkruhet madje se tani ka filluar dhe kryerja e vizitave mjekësore për te konfirmuar gjendjen shendetsore te lojtarit.

Zvicra është duke shijuar pushimin pas një kohë të gjatë pas ushtrimeve të tij në Rusi, por Shaqiri është subjekt i interesimit të Reds, me Jurgen Klopp që dëshiron ta sjellë atë në Anfield këtë verë.

Shaqiri tani është vendosur nga Liverpuli përpara një ndërprerjeje prej £ 13.5m nga Stoke dhe duket gjithnjë e më shumë gjasa që ai të bëhet nënshkrim i tretë i Reds gjatë verës.

Shaqiri do ti ofrojë shumë në fushë kësaj skuadre dhe do të vijë me 84 lojëra me vlerë të përvojës së Premier League.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje